İnşaat Sektöründe İşçi Alımı ve İş İlanları

 

Bugünkü yazımızı Türkiye’de sürekli gelişen inşaat sektörü için yazıyoruz. Hepimiz bildiği gibi ülkemizde proje aşamasından inşaatın yapımına kadar birçok alanda yeni personellere ihtiyaç duyuluyor. Özellikle nüfus yoğunluğunun git gide artması bu durumu oldukça fazla etkiliyor. Ülkemizin neredeyse her ilinde ve ilçesinde yeni inşaat alanları kuruluyor. Bu nedenle inşaat sektöründe iş ilanları hızla artmaya devam ediyor. Eğer sizde inşaat sektöründe bir mesleğe sahipseniz, şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.

Aslında lafı çok uzatmadan inşaat sektöründe personel alımlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu yüzden iş ilanlarına ve açık pozisyonlara ulaşabileceğiniz internet sayfasını sizler için sayfanın altında paylaşıyoruz. Bu sayfa üzerinden hangi şehirde ve hangi alanda personel alımı yapıldığını detaylıca inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu sayfa üzerinden poje aşamasından inşaat sürecine kadar birçok alanda personel alım ilanına başvuru yapabilirsiniz.

İnşaat Sektöründe Personel Alımı Yapılan Alanlar

İnşaat alanında daha çok hangi alanda personel alımı yapılıyor? konusunda detaylara inmeden bir inceleme yaptık. Araştırmalarımızın sonucunda birçok pozisyon için eleman alımı yapıldığını gördük. Hepsini olmada birkaç pozisyonu sizler için aşağıda derledik.

İnşaat Sektöründe Çalışacak Personellerin Sahip Olması Gereken Özellikler

İnşaat sektörü çalışanları sahada ve inşaat alanlarında çalıştıklarından dolayı işleri daha yorucu ve zor şartlar altında yürütülmektedir. Dolayısıyla da inşaat sektöründe çalışacak olan işçilerin bir takım özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. İnşaat işçileri öncelikle açık havada ve her türlü hava koşullarında çalışabilecek, bedensel olarak çalışmalarına ve ağır kaldırmalarına engel olabilecek bir hastalık ya da hastalıklara sahip olmayan kişiler olmalıdır. Masa başı işte çalışan kişilere göre daha yorucu bir işte çalışacak olan inşaat işçilerinin bu şartları kaldırabilecek kişiler olması verimli olmaları açısından son derece önemli olmaktadır.

 

 

İnşaat Sektöründe Çalışacak İşçilerde Aranan Şartlar

İnşaat sektöründe mühendis, şef, teknisyen, kalıp üretimi ustası ve benzeri gibi birçok alanda işçi ve personel çalışmaktadır. Her alandaki işçi için aranan en temel özellik alanında uzman olmasıdır. Bir inşaat mühendisinin dört yıllık inşaat mühendisi bölümünden mezun olması şartı aranırken mesela bir asansör bakım şefinin de belgeli bir personel olması gerekmektedir. Dolayısıyla da öncelikle her pozisyon için kişinin o alandaki uzmanlığı ön planda tutulmaktadır.

İnşaat Sektöründe Çalışan İşçiler Ne Kadar Maaş Almaktadır?

İnşaat sektöründe çalışan her işçinin yaptığı işe ve bulunduğu pozisyona göre maaşları farklılık göstermektedir. Örneğin; bir kalıp ya da tuğla ustası en az asgari ücret maaş alırken inşaat mühendisi ve şantiye şefi gibi personeller 2.000 TL ile 2.500 TL arasında bir maaş alabilmektedir.

İnşaat alanında paylaşılan iş ilanları için buraya tıklayınız. Yönlendirileceğiniz sayfadan bütün detaylara erişebilirsiniz. Paylaşım hakkında soru ve önerilerinizi ise aşağıdaki yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Daha fazla iş ilanı için ise sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

İnşaat Sektöründe İşçi Alımı ve İş İlanları” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir