KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımı ve İş Başvurusu

Girişimcilere yaptığı yardımlar ile adını sık sık duyuran KOSGEB sözleşmeli personel alımı yapacak. Kısa süre önce yapılan duyuruya göre KOSGEB sözleşmeli 10 bilişim personeli alacak. Yazılım, veri tabanı, web tasarım, ağ sistemleri ve bilgi güvenliği alanlarında alım gerçekleşecek. Alımı yapılacak olan pozisyonlar ve ödenecek ücret miktarları aşağıdaki tabloda detaylıca gösterilmiştir. Ayrıca sayfanın alt kısmında bulunan başvuru kılavuzunu kesinlikle okuyunuz.

 

KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımı Ön Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

KOSGEB’in yapmış olduğu resmi açıklamada birçok pozisyona personel alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Bu bağlamda KOSGEB bünyesinde iş başvurusu yapıp istihdam edilmek isteyen adayların öncelikle KOSGEB’e ön başvuru yapması gerekmektedir. Ön başvuru süreci; KOSGEB’in online internet sitesi üzerinden yapılmaktadır ve ön başvuru işlemlerini gerçekleştiren adayların mail adreslerine bilgilendirme maili gelmektedir. Tüm açık pozisyonlardan sadece bir tanesine başvuru yapma hakkı olan adaylar, aynı zamanda ön başvuru sürecinden sonraki tüm duyuruları da KOSGEB’in resmi internet sayfasından takip edeceklerdir.

KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavı Nasıl Yapılmaktadır?

KOSGEB, sözlü sınava çağıracağı adayları KPSS puanı en yüksek adaylardan başlayarak seçmektedir.
Sözlü sınavda adayların kabiliyet, insan ilişkilerinde iletişim, muhakeme yeteneği, başvurduğu pozisyon görevine uygun olup olmadığı, davranış ve tepkileri gibi birçok ölçüte dikkat edilmektedir.
Ayrıca sözlü sınava kabul edilerek çağrılan adaylar internet sitesinden edinebilecekleri KOBİ Uzman Yardımcılığı Bilgi ve Başvuru Formu’nu kendi el yazıları ile doldurarak sözlü sınav esnasında yanlarında bulundurmak ile yükümlüdür.  Şayet sözlü sınava çağrılan adayların yanlarında başvuru formu ve nüfus cüzdanları yok ise adayın sözlü sınavı iptal edilmektedir.

KOSGEB Sözleşmeli Personel Alımında Gerekli Genel Şartlar Nelerdir?

KOSGEB sözleşmeli personel alımına başvuru yapacak olan adayların;
-T.C vatandaşı olması,
-Hiçbir kamu hakkından mahrum olmaması,
-18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını doldurmamış olması,
-Görevini ircaa edecek bir akli ya da bedensel hastalığının bulunmaması,
-Güvenlik soruşturmasının yapılmış olması aranan temel ve genel şartların başında gelmektedir.

KOSGEB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

KOSGEB 10 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki genel şartlar aranacak. Ayrıca her bir pozisyon için özel şartlarda adaylarda aranacak. Özel şartlara ulaşmak için sayfanın altındaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Ekran Alıntısı

a) Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yazılı genel şartları karşılıyor olmak,

b) Üniversitelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim okullardan mezun olmak,

c) ‘b’ maddesinde yer alan bilgilerin dışında kalan 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim okullarından mezun olmak, (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece 2 kat için başvuru yapabilirler)

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve özel kesimde Sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.

f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

g) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.

KOSGEB İş Başvuru Formu

kosgeb_logosuYukarıda bulunan sözleşmeli bilişim personeli ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, 21 Mart 2016 ve 31 Mart 2016 tarihleri arasında KOSGEB resmi internet sitesi olan www.kosgeb.gov.tr adresinden ilan metninde bulunan ‘Başvuru Sistemine’ doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak, elektronik ortamda başvurularını yapacaklardır. Başvurular 31 Mart 2016 tarihi saat 23:59 itibariyle sona erecektir. Ayrıca aday fotoğrafı ve mezuniyet belgelerinin (eğitimini yurtduşında alan adayları ayrıca diploma denklink belgesini ve diğer belgelerini) taratıp başvuru formuna eklemeleri şarttır.

KOSGEB Başvuru Kılavuzu

İlan sizlere duyuru amaçlı sitemizde paylaşılmıştır. Lütfen başvuru kılavuzunu incelemeden başvuru yapmayınız. Başvuru şartları, sınava ilişkin bilgiler, özel şartlar ve daha birçok bilgi için aşağıdaki başvuru kılavuzunu inceleyiniz.

Başvuru kılavuzu için tıklayın.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir