Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Başvuru

Bugünkü yazımızda Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımı ilanı ile karşınızdayız. Bugün paylaşılan bir ilan duyurusu ile bu yazıyı paylaşma gereği duyduk. 23 Mart tarihli yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımı gerçekleştirecek. Başvuru kılavuzunda yer alan şartları ve nitelikleri karşılayan adaylar başvurularını yapabilecek. İlana ait başvuru ve sınav tarihlerini aşağıdaki paylaşımımızdan inceleyebilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda paylaştığımız başvuru kılavuzunu incelemeden kesinlikle başvuru yapmayınız. Gerekli bütün açıklamalar ve başvuru şartları kılavuzda yer almaktadır.

Astsubay Öğrenci Alımı 2016


Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrenci alımı için başvurular 23 Mart ve 13 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sayfası olan “www.jandarma.tsk.tr” adresi üzerinden yapacaktır. Aynı zamanda ilana ait duyurular yine vermiş olduğumuz bu internet sayfası üzerinden duyurulacaktır. (Kılavuzda yer alan kurallar, yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Genelkurmay Başkanlığının emirlerinde değiştirilebilir. Bu durumlarda yapılan değişiklikler www.jandarma.tsk.tr adresi ile internet ortamında duyurulur.) Başvuru için ise herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

astsubay-meslek-yuksek-okulu-ogrenci-alimi

Başvuru Kılavuzu

Yazının başında belirtmiş olduğumuz gibi bütün bilgiler Jandarma Genel Komutanlığının yayınlamış olduğu başvuru kılavunda yer almaktadır. Paylaşım sitemizdee bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvuru kılavuzunu inceledikten sonra başvuru yapmalıdır.

Genel şartlar, sağlık şartları, yaş ve boy-kilo orantıları, başvuru işlemleri, sınav işlemleri, sınav sonuçları ve kayıt işlemleri gibi bütün detaylar kılavuzda yer almaktadır. Kılavuza aşağıdaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz.

Kılavuza ulaşmak için : http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?06ed3c09-e659-48ef-8cce-231d8705f42d#

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Başvuru” için bir yorum

  • Mart 26, 2016 tarihinde, saat 16:18
    Permalink

    Jandarma, astsubay olmak için meslek yüksek okuluna gitmeliyiz. Bir nevi paralı askerlik yapmak gibi bir şey bu gerçekten güzel. Memur gibi sabah saat 8 akşam 5 diye biliyorum doğru mudur acaba? Doğruysa gerçekten çok güzel. Çevremdeki çoğu kişi astsubay olmak için can atıyor bu yüzden devletin verdiği maaşta iyiymiş diye duydum. Jandarma olmak istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım diye düşünürken bu konuya rastladım teşekkürler bilgiler için babolim 😉

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir