Korkmaz Personel Alımı ve İş Başvurusu

1972 yılında üretime başlayan Korkmaz, mutfak eşyaları ve elektrikli eşyaların üretimi sağlamaktadır. Uzun yıllardan beri sektöre öncülük yapan firma, her geçen gün etki alanını geliştirmiş ve Türkiye’nin en ünlü firmalarından biri haline gelmiştir. 46 yıllık süreç içinde gelişimin ve yeniliğin adresi olarak kaliteli ürünleriyle her daim kendi alanında en çok tercih edilenlerden biri olmuştur.

 

Korkmaz Çalışma Saatleri

Korkmaz çalışma saatleri ise 10:00-22:00 arası belirlenmiş durumdadır. Bazı şubelere göre bu çalışma saatlerinde değişiklik yaşanabilir. Özellikle alışveriş merkezi dışında yer alan şubelerde bu durumun olduğunu söyleyebiliriz.

Korkmaz Personel Alımında Nelere Dikkat Ediyor?

Korkmaz bünyesine bağlı olarak çalışmak için bazı niteliklerin daha çok ön plana çıktığını belirtmek gerekiyor. Bu özelliklere sahip olan kişiler adaylar arasında biraz daha ön plana çıkabilir. Özellikle firma personel alımında iş tecrübesi olan, güler yüzlü, çalışmayı seven, iletişimi düzgün, hızlı ve disiplinli, sorumluluk sahibi, gelişmeye müsait, öğrenmeyi seven kişileri arıyor.

Burada Kariyer Yapmak Size Neler Kazandırır?

46 yıllık bir geçmişe sahip olan Korkmaz, ülkenin en gözde markalarından biri olarak kabul ediliyor. Burada kariyer yapmak her geçen gün kendinizi biraz daha geliştirmenizi sağlarken, geleceğinizi daha emin adımlarla oluşturmaya katkıda bulunacaktır. Çalışan haklarına son derece önem veren firma, aynı zamanda kariyer hedefleri için son derece uygun olacak bir adrestir.

Korkmaz Maaşları

Korkmaz çalışanları asgari ücret üzerinden çalışmaktadır. Aynı zamanda yol ve yemek masrafları da firma tarafından karşılanır. Buna ek olarak prim sistemide olduğundan dolayı, çalışanların bu şekilde kazançlarını arttırabilmeleri mümkün olacaktır.

İşe Alım Süreci

Firma kariyer sitelerinde düzenli olarak personel alımları yaptığını duyuruyor. Özellikle başvuran adaylar arasında kişilerin iş deneyimi, daha önceki zamanda işle ilgili tecrübeleri ve eğitim durumları önemli bir yerde bulunuyor. En az lise mezunu olmak üzere başvuruları bekleyen firma, iş pozisyona göre başvuran kişilerin kriterlerini değerlendirir. Adaylar arasında uygun bulunan kişiler ise, daha sonradan klasik sözlü mülakata tabii tutulacaktır. Bu mülakatlar sırasında eğer firmaya uygun ve çalışma stiline uyumlu olan bir sonuç ortaya çıkmışsa, bu kişiler arasında bir karara gidilir. Bu şekilde eleme yöntemiyle birlikte işe alım süreci tamamlanmış olur.

İş Başvurusu

Korkmaz belirli zamanlarda açık pozisyonlara yönelik personel alımı yapmaktadır. Bu iş ilanlarını görebilmek ve başvuruda bulunmak için kariyer sitelerini takip etmek gerekir. Bu iş ilanları üzerinden kendinize uygun olan bir bölüme CV’nizle birlikte kolay bir şekilde başvuruda bulunmanız mümkündür.

Cv’niz ile iş başvurusu yapacağınız mail adresi ik@korkmaz.com.tr .Eğer cv’niz bulunmuyorsa cv örnekleri sayfasından hazır cv indirebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir