Maliye Bakanlığı Personel Eleman Alımı 2016

22 Aralık 2015 Salı günü yayımlanan bildiriye göre Maliye Bakanlığı, personel alımı gerçekleştirecek. Yoğun ilgi beklenilen personel alım ilanına kimler başvuru yapabilecek ? Maliye Bakanlığı hangi alanda personel alımı yapacak ? Detaylar ve başvuru şartları için yazımızı takip ediniz.

Maliye Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı

İlana göre Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında yer alan başkanlık, uzman yardımcısı alımı yapacak. 25 uzman yardımcısı sınavla göreve alınacak. Uzman yardımcısı olmayı başaran adaylar başkanlık, genel müdürlük ve müstakil daire başkanlıklarında görevlendirilecek. Peki başvuru için gerekli şartlar neler olacak ?

25 Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

Maliye Bakanlığı 25 uzman yardımcısı alımı ilanına, 5/6 Temmuz 2014 ya da 4/5 Temmuz 2015 tarihli KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavlarından KPSSP54, KPSSP56, KPSSP71, KPSSP72 ve KPSSP105 puan türlerinden en az 80 puana sahip olanlar başvuru yapabilecek. Kadro sayısının en çok 20 katı fazla aday giriş sınavının yazılı bölümüne, en fazla 4 katı aday ise sözlü bölümüne yönlendirilecek.

maliye_bakani_simsek (1)

Sınavın yazılı bölümü 7 Şubat 2016 Pazar günü Ankara’da gerçekleşecek. Yazılı sınavı başarılı ile geçen adaylar sözlü sınava hak kazanacak. Sözlü sınavın detaylı bilgileri sınav gününden 20 gün önce size ulaştırılacak. Ayrıca yazılı sınavda başarılı olan adayların listesi Maliye Bakanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü internet adresinde yayımlanacak.

Maliye Bakanlığı Uzman Yardımcısı Başvuru Formu

Uzman yardımcısı alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, 4 Ocak 2016 ve 15 Ocak 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek. 15 Ocak 2016 tarihi mesai saatleri bitimi (17:30) ile birlikte başvurular sona erecektir.

8508

Konu hakkında daha fazla bilgi için bakanlığın resmi internet sayfasına göz atabilirsiniz. Paylaşım hakkında yorum, görüş ve önerilerinizi ise yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Böylece diğer ziyaretçiler ile iletişime de geçebilirsiniz. Ayrıca sitemizin bakanlık personel alımları kategorisinden diğer bakanlıkların personel temini ilanlarına bakabilirsiniz. Boş şanslar dileriiiz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir