Miniso Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

Tokyo merkezli olan Miniso markası, Japon tasarımcı Miyake Jyunya tarafından kurulan bir firmadır. Etkisini yıllar içinde arttırmayı başaran ev ürünleri firmalarından biri haline gelmiştir. Türkiye’de de her geçen gün popülerliğini arttırmaya ve geniş kesme ulaşmaya devam etmektedir.

Miniso Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

Miniso İş Başvurusu

Miniso’ya bağlı olarak çalışmak isteyen kişiler için kariyer siteleri üzerinden düzenli olarak iş ilanları verilmeye devam edilmektedir. Bunlara ulaşabilmek için iş ilanları linkini tıklayabilir, bu şekilde size uygun olacak açık pozisyonlara başvuru şansı yakalayabilirsiniz.Miniso başvuru formunu doldurmak için tıklayınız.

 

 

Miniso Çalışma Saatleri

Miniso mağazaları sabah 10’da açılırken akşam 22’ye kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Şube fark etmeksizin bu çalışma saatleri içinde çalışmaların olduğunu belirtmek gerekir. Günlük olarak belirlenen çalışma saati ise 8 saattir. Aynı zamanda bu çalışma saatinin yanında çay ve yemek molaları gibi molalarda vardır. Her personelin haftalık bir gün izne sahip olduğunu belirtmek gerekir. Öte yandan yıllık izin hakkınızında 14 gün olduğunu belirtmeliyiz.

Miniso Maaşları

2018 itibariyle Miniso maaşları asgari ücret üzerinden belirlenmiş durumdadır. Bunun yanında mağazalarda prim sistemide vardır. Bu sayede personel ayrıca bir avantaj daha elde etmektedir. Kotanın doldurulması halinde maaşın 4/1’i oranında bir primin alınması söz konusu olacaktır. Bunlara ek olarak yol ve yemek masraflarınında firma tarafından karşılanacağının altını çizmek gerekir. Multinet kartına yemek parasının ödenmesi mümkün olur.

Mesai ücretlerine geldiğimizde ise, resmi tatiller gibi zamanlarda çalışmanız durumunda ek mesai ücreti almış olursunuz. Yani özet olarak firma olanaklarına göz attığımızda maaş+prim+yol+yemek olarak geliştiğini görmüş oluyoruz.

 

 

Miniso Personelinde Aranan Şartlar

Miniso’da çalışmak isteyen kişilerin bazı şartları tam olarak sağlaması gerekir. Özellikle firmanın bu konuda bazı kriterlere sahip olduğunu duyurmak gerekir. Bu bakımdan iş tecrübesine sahip, düzenli çalışabilecek, ekiple birlikte hareket edebilecek, yoğun bir tempoda çalışabilecek, müşteri ilişkileri güçlü, ikna kabiliyeti yüksek adaylardan gelecek başvuruları beklemektedir.

İşe Alım Süreci

Miniso’ya ilk başvurular vermiş olduğumuz link üzerinden yapılmaktadır. Eğer bu başvurudan sonra firma tarafından uygun bulunursanız sözlü mülakata çağırılmış olacaksınız. Miniso personel alımı sözlü mülakattan başarılı bir şekilde çıkmanızdan sonra tamamlanmış olacaktır.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir