Orman Genel Müdürlüğü Memur Personel Alımı

Kısa süre önce açıklanan bilgilere göre Orman Genel Müdürlüğü toplamda 119 memur alımı gerçekleştirecek. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar gerekli başvuru şartlarını karşıladıkları takdirde, başvurularını internet üzerinden yapacak. Aynı zamanda başvuru için adaylarda 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden en az 50 almış olma şartı aranacaktır. Başvuru şartları, detayları ve personel alımı yapılacak il ve kadro sayıları aşağıda detaylıca verilmiştir.

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında, açıktan atama yöntemi ile aşağıdaki tabloda verilen iller için 119 adet Orman Muhafaza Memuru alımı gerçekleşecektir. Adaylara yapılacak olan tebligat ve duyuruların tümü Orman Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi olan www.ogm.gov.tr adresinden yapılacaktır. Adaylara bildirim amaçlı yazılı bir işlem yapılmayacaktır. Gerekli nitelikleri taşımadıkları halde başvuru yapanların sonradan anlaşılması halinde adayların hakkında yapılan tüm işlemler iptal edilecek ve geçersiz sayılacaktır.

orman genel müdürlüğü logo119 Orman Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan genel şartları taşıyor olmak,
  • Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık kurulu raporu almak. (Yurdun her yerinde silah kullanabilir ve görev yapabilir, ibareli)
  • Askerlik ile ilişiği bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak, veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş ya da ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 2014 senesinde gerçekleşen KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmak,
  • Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
  • Önlisans programlarından Yükseköğretim kurumlarına bağlı olan; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı alanlarından mezun olmuş olma şartları aranmaktadır.

Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Formu

Orman Genel Müdürlüğü tarafından alımı yapılacak 119 memur alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 18 Temmuz 2016 ve 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular 29 Temmuz mesai bitimi itibariyle sona erecektir. Adaylar www.ogm.gov.tr internet adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini online olarak gerçekleştirecektir.

orman muhafaza memuru kıyafetleri
Aksi takdirde şahsen posta, dilekçe, mail ve diğer şekilde yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvurular aşağıda verilen tabloda bulunan iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup, her aday en fazla 10 tercih yapabilecektir. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılan sıralama sonucu her il için belirlenen kadronun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlarda son adayla birlikte sözlü ve uygulama sınavına girmeye hak kazancaktır.

Adayların her biri tercih sıralaması ve KPSS puan dikkate alınarak ancak bir ilin uygulama sınav listesinde yer alabilecektir. Uyglama sınavına girmeye hak kazanan adaylar www.ogm.gov.tr internet adresinde 10 Ağustos 2016 tarihine kadar yayımlanacaktır. Adaylara herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Orman Memuru Alımı Yapılacak Olan İller ve Kadro Sayıları

Toplamda alınacak 119 memurun illere göre dağılımı aşağıdaki gibidir.

Alımı Yapılacak Olan İller Kadro Sayısı
Adana 18
Antalya 14
Afyon 1
Balıkesir 14
Bolu 3
Çanakkale 2
Denizli 3
Uşak 4
Eskişehir 1
Kırklareli 13
Manisa 3
Kastamonu 16
Sinop 8
Yozgat 6
Konya 3
Kütahya 4
Mersin 2
Sakarya 4

İlan hakkında bütün detaylara ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için buraya tıklayınız. Başvuru yapmadan önce lütfen başvuru kılavuzunu inceleyiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir