Türk Telekom Personel Alımı ve İş Başvurusu

Telekominikasyon hizmeti vermek amacıyla devlet tarafından kurulan Türk Telekom, birçok alanda yeni personeller arıyor. Türk Telekom bir devlet kuruluşu olmasından dolayı iş arayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Bu yüzden şirketin iş ilanları oldukça yoğun ilgi görüyor. Bizde bu yüzden paylaşımı sizler için yapıyoruz. Sizde Türk Telekom iş ilanları ile kariyerinize yön vermek istiyorsanız, aşağıdaki başlıklarımızı inceleyeniz.

Türk Telekom Personel Eleman Alımı

Aslında ilanları sunmadan önce şirket hakkında bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Çünkü bu paylaşımın sizlere iş sürecinde yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Her zaman iş başvurusunda bir adım öne çıkmak için şirketi tanımanızı öneriyoruz.

Türk Telekom, 1995 tarihinde PTT’nin telekominikasyon ve posta hizmetlerinin ayrılması ile Türkiye’ye telekominikasyon hizmeti vermek için devlet tarafından kurulmuştur. Ttnet ve Avea gibi büyük şirketleri yan kuruluşu olarak bünyesinde bulundurmaktadır. Günümüzde ise yaklaşık 35 bin personeli bünyesinde çalıştırmaktadır. Hâlen gelişmekte olan başarısı ile daha çok büyümeye devam etmektedir.

Türk Telekom İş Başvurusu 2018

Sizde büyüyen Türk Telekom şirketinde çalışmak ve kariyer yapmak istiyorsanız, iki yol izleyebilirsiniz. Birincisi olarak Türk Telekom internet adresinin insan kaynakları sayfasından başvuru yapabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz ?

Türk Telekom iş ilanlarını kendi interne adresinin insan kaynakları bölümünde paylaşmaktadır. Paylaşılan ilanları görüntülemek için siteye üye girişi yapmanız gerekmektedir. Henüz üye değilseniz, hemen üye olabilirsiniz. Bu adımın ardından yayımlanmış açık pozisyonları görüntüleyebilir ve Türk Telekom iş başvurusu yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde insan kaynakları sayfasından çalışanlar hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. (Örn: departmanlar, işe alım, öğrenciler için kariyer günleri)

turk-telekom-is-bankasinin-aveadaki-yuzde-10una-talip,FLmFY0mGv0u5ZqnKxS4rGA

Türk Telekom Personel Alımı Şartları Nelerdir?

Türk Telekom, birçok farklı pozisyondaki personel eksikliğini gidermek amacı ile personel alımı yaparken adaylarda bir takım kriterler aramaktadır. Bu şartlar ve kriterler doğrultusunda alım yapan Türk Telekom personel alımlarını genel müdürlük ya da bölge müdürlükleri bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Türk Telekom Genel Müdürlük İşe Alım Şartları

Türk Telekom Genel Müdürlük bünyesinde personel alımı yapılırken şirket öncelikle iş adayının;
-En az dört yıl örgün eğitim veren üniversite bölümlerinden mezun olması,
-Alanında uzmanlık gösterebilmesi ve işe alınacağı pozisyonun gerektirdiği tüm fonksiyonları ve becerileri yerine getirmesi şartları aranmaktadır.

Türk Telekom Bölge Müdürlükleri Personel Alımında Aranan Şartlar

Türk Telekom genel müdürlük personel alımlarına göre bölge müdürlüklerine personel alımı yaparken şartları biraz daha esnek tutmaktadır. Bu bağlamda Türk Telekom bölge müdürlükleri için iş başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle 30 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Buna ilaveten erkek adayların askerlik görevlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu şartlar dışında bölge müdürlüklerinde hangi kadro için başvuru yapmış ise adayın o bölümün lisans eğitimini almış olma şartı aranmaktadır.

Bu doğrultuda mühendislik için başvuru yapan adayların; elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik haberleşme mühendisliği ya da Telekomünikasyon mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekirken uzman yardımcısı pozisyonlarına başvuru yapan adayların iktisadi ve idari bölümlerden mezun olması aranan şartların başında gelmektedir.

Başvuru için bir diğer yol ise iş ilanları sitesinde yayımlanan ilanlardır. Bu ilanları inceleyebilmeniz için gerekli bağlantı adresini aşağıda paylaşıyoruz. Bu bağlantı adresi ile ilanlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tabii ki bizim tavsiyemiz başvurunuz şirketin kendi internet adresinden yapmanızdır. Çünkü daha çabuk geri dönüş alacağınızı umut ediyoruz.

turk-telekom

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir