Ekol Lojistik Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

Ekol Lojistik 1990 yılında kurulmuş Türkiye merkezli bir lojistik firmasıdır. Uluslararası taşımacılığın önemli isimlerinden biri olan Ekol Lojistik, Ahmet Musul ve ortaklarıyla birlikte kurulmuştur. Taşımacılık, dış ticaret, depo yönetimi gibi pek çok çözümü müşterilerine sunan bir isim halindedir.

Ekol Lojistik Personel Alımı

Ekol Lojistik istihdam konusunda en çok ön plana çıkan isimlerden biridir. Özellikle pek çok iş pozisyonunda düzenli olarak personel alımı yaptığını belirtmek gerekiyor. Açık pozisyonlara ulaşmak için, firma tarafından kariyer sitelerine verilen ilanları incelemek yeterli olacaktır. Öte yandan firmanın sitesi üzerinden gerekli başvuru formunu doldurarakta iş başvurusunda bulunmak mümkündür. CV olumlu bulunursa personel adayına bu şekilde hızlı bir geri dönüş yapılmış olur.

Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerine baktığımızda ise vardiyalı bir sistemin var olduğunu görüyoruz. Çalışma sabah saat 8:30 saatinde başlarken akşam 22:30 saatine kadar devam etmektedir. Bunun yanında hafta sonlarının diğerlerine nazaran daha yoğun bir yapıya sahip olduğunun altını çizmek gerekir.

Ekol Lojistik Çalışma Şartları

Haftalık çalışma saati firmada 45 saat olarak belirtilmiştir. Vardiyalı bir düzene sahip olduğundan dolayı bazı tesislerin arasında değişiklikler yaşanabilir. Yıllık izinlere baktığımızda ise, çalışma zamanlarına göre bunlarda değişiklik olduğunu görüyoruz. 1 yıldan 5 yıla kadar firmada çalışan kişiler yıllık olarak 14 gün izin hakkına sahiptir. 6 yıldan 14 yıla kadar çalışma süresine sahip olan kişiler 20 gün izin hakkına sahip olurken, 15 yıldan daha fazla çalışan kişiler için 26 günlük yıllık izin hakkı bulunmaktadır. Ücrete baktığımızda ise, yılda 12 brüt maaşın olduğunu görüyoruz.

Ekol Lojistik Personel Alımında  Nelere Dikkat Ediyor?

Firma personel konusunda bazı durumlara özen göstermektedir. Buna göre vardiyalı bir düzene göre çalışabilecek, bay adaylar için askerliğini bitirmiş, araç kullanabilen, ikamet açısından sorun yaşamayacak, iş hakkında tecrübe sahibi, ekibe rahatlıkla ayak uydurabilecek, zamana karşı yarışabilecek, belli bir çalışma disiplinine sahip olan adayların başvurularını beklemektedir.

Burada Çalışmak Size Neler Kazandırır?

Ekol Lojistik firmasına bağlı olarak çalışan kişilerin yemek, servis, sosyal hak ve sağlık gibi konularda çok çeşitli haklara sahip olduğunu söylememiz gerekir. Genel olarak yemek verilen bir firma olurken, bazı lokasyonlarda personele yemek verilemediğinden ticket tarzı yemek çeki olarak bu ihtiyaç sağlanmaktadır. Öte yandan kişinin kendisinin ve ailesinin yararlanabileceği sosyal ve sağlık imkanlara sahiptir.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir