Gençlik ve Spor Bakanlığı 3243 Sürekli İşçi Alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığının sürekli işçi olarak alacağını açıkladığı 3.243 işçi açıklama resmi gazete üzerinde yayımlandı.

İlanda yapılan açıklamada ise alınacak personelin sürekli işçi niteliğinde olacağı belirtilirken temizlik kadrosuna alınacak olan personellerin engelli ve eski hükümlü kadrosundan seçileceği dikkat çekti.  Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde olacak işçiler il ve ilçe müdürlüklerinde görev alacaklar.

İlanın ayrıntılarına göre işe alınacak personeller şu kadrolara yerleştirilecekler. “Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, otobüs şoförü, garson ve kabul yeri görevlisi, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, iklimlendirme ve soğutma teknisyeni, havuz suyu operatörü, aşçı ve yardımcısı, elektrik tesisatçısı, mekaniker, cankurtaran, makine teknikeri, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, gençlik lideri, muhasebeci ve bilgisayar donanım teknikeri” şeklinde olacak.

Bazı branşlardaki alımlar ise kura ve sözlü sınav olarak gerçekleştirilirken, muhasebeci, çim tesisi ve yönetimi teknikeri ile gençlik lider sadece sözlü sınav neticesine göre alınacaklar.

Yukarıda belirtilen kadrolara toplamda 3.243 kişi alınırken bunlardan 278 tanesi engelli personellerden 146’sı eski hükümlülerden olacak.

İşe alınacak olan muhasebeci ve gençlik kadroları için eğitim düzeyi lisans olarak belirlenmiş. Buna gör 2018 yılında yapılan KPSS ‘den P3 puan türünden en az 60 almış olması gerekiyor.

 Gençlik ve Spor Bakanlığı 3243 Sürekli İşçi Alacak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığının açıklamış olduğu ilana başvurular 11 Şubat’tan itibaren başlamış durumda ve başvuruda bulunmak isteyenler son tarih olarak 15 Şubat’ a kadar İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmek zorundalar.

Yapılacak olan sözlü sınavda adaylara genel kültür alanından 25 puan genel yetenek alanından 25 puan meslek bilgisinden 50 puan verilecek. Sözlü sınavdan başarılı sayılabilmek için ise adayın en az 70 puan ve üzerinde almış olması gerekiyor.

Sözlü sınav sonunda listeye giren adayların isimleri Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderilecek ve bu liste üzerinden noter huzurunda çekim yapılacak ve işe alınanlar görevlerine bu şekilde başlayacak. Kura çekimleri adaylar için şeffaf olacak ve isteyen aday çekim törenine de katılabilecekler.

İlanda belirtilen bir diğer konu ise başvuruda bulunanlar kura ile açık iş sayısının 4 katı kadar da asıl ve yedek aday belirlenecek. Belirlenmiş olan bu adayların listesi ise Gençlik ve Spor Bakanlığının internet sitesinden duyurulacak.

Diğer bakanlık ilanlarımız için tıklayınız

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3243 Sürekli İşçi Alacak” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir