Media Markt Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

Media Markt teknoloji konusunda sektörün lider firmalarından biridir. Türkiye’nin her yerini kapsayan mağazaları üzerinden hizmet vermekte olan firma, müşteri memnuniyetine bağlı olarak uzun zamandan beri alanda faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Media Markt İş Başvurusu

Firma düzenli olarak bünyesine bağlı olarak çalıştırılmak üzere personel alımı yapmaktadır. Media Markt bünyesine bağlı olarak çalışmak isteyen kişiler açık pozisyonları inceleyerek buna göre başvurularını oluşturabilirler. Bu iş ilanları ile firmanın kendi resmi sitesi üzerinden incelemede bulunmak yeterli olacaktır.

Media Markt Çalışma Saatleri

Media Markt çalışma saatleri 10:00 ile 22:00 arasında belirlenmiş durumdadır. Şube fark etmeksizin her şubenin bu çalışma saatlerine bağlı olarak çalıştığını belirtmek gerekir. Çalışanların vardiya sistemine göre çalıştıklarının altını çizmeliyiz. Yasalar gereğince 8.5 saatlik bir çalışmanın olması söz konusudur. Bu sürenin içine aynı zamanda 1 saatlik çay ve yemek molasıda eklenmiştir.

Media Markt Personel Alımında Nelere Dikkat Eder?

Her firmada olduğu gibi, Media Mark’ta da personel alımında bazı özelliklerin var olup olmadığına bakılacaktır. Bu özelliklerle birlikte başvuru yapan adaylar arasında bir adım daha öne çıkmak mümkündür. Firma öncelikle;

  • Lise mezunu,
  • Teknolojiye ilgi duyan,
  • Her daim gelişime açık,
  • Öğrenmeyi seven,
  • Yoğun tempoya ayak uydurabilecek,
  • Sorumluluk sahibi, planlı çalışmaya müsait,
  • Ekip çalışmasına yatkın,

elemanlar aramaktadır. Personel alımında kişinin daha önceki benzeri işlerde var olan iş tecrübesi bu alanda olumlu bir profil çizmesine neden olabilir.

Burada Kariyer Yapmak Size Neler Kazandırır?

Firma bütün çalışanlarının her daim gelişimine destek olmakta olan sayılı isimler arasındadır. Bu bakımdan öğrenciler ve iş tecrübesi kazanmak isteyen kişilere de bu alanda pek çok desteğin yapılması söz konusu olur. Her daim gelişmeye devam eden ve ülkenin en büyük markalarından birine bağlı olarak çalışmakta, bu zamana kadar hayallerinizde yer edinen kariyer hedeflerinize yaklaşmanıza neden olacaktır.

Media Markt Maaşları

Media Markt maaşlarına göz attığımızda ise, asgari maaşın üzerinde bir tutarın var olduğunu görüyoruz. İşe ilk giriş yaptığınızda asgari ücretin %20’sinden daha fazla olmak üzere ücret alırsınız. Uzun zamanlı bir çalışma döneminden sonra ise bu oran %70’lere kadar çıkabilmektedir. Yani firmada performansa bağlı olarak bir çalışma şeklinin belirlenmiş olduğunu belirtmek gerekir.

Media Markt İşe Alım Süreci

Media Markt resmi sitesi üzerinden başvurularınızı CV ile gerçekleştirdikten sonra bir ön eleme dönemi başlamış olur. Uygun bulunan adaylar sözlü mülakata çağrılırken, bu şekilde personel alımıda tamamlanmış olacaktır.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir