Ramazan Bayramında Toplu Taşıma Müjdesi! – Yüzde 50 İndirim

Her bayram öncesi tartışma ve merak konusu olan ulaşım ücretlerine bir açıklama bugün getirildi. Bugün itabariyle açıklanan bilgiye göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşıma yüzde elli (%50) oranında indirim uygulayacak. Söz konusu indirim bütün toplu taşıma araçlarında (otobüs, metro, tramvay vb.) geçerli olacak. Açıklanan haberin ayrıntıları ise şöyle…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi birinci oturumu Haziran ayında Saraçhane/Fatih’deki büyükşehir belediye binasında gerçekleştirdi. Yapılan oturumda, Ramazan Bayramı‘nın yaklaşması ve sonucunda İstanbul’da trafiğin yoğunlaşacağını, bu yoğunluğu azaltmak için ise toplu taşıma araçlarına yüzde 50 oranında indirim uygulanması kararı teklif olarak sunuldu.

bayramda ulaşım ücretsiz mi
Sunulan teklif oy çoğunluğu ile kabul görerek, ulaşıma yüzde 50 indirim uygulandı.Bu uygulama ile trafiğin rahatlaması ve özel araçlarının kullanımının en aza inmesi amaçlandı. Böylece bayramda İstanbul’un trafiği bir nebzede olsa hafifleyeceğe benziyor.

Bayramda Hangi Günler Ulaşıma İndirim Uygulanacak?

Bir diğer merak konusuda ulaşıma hangi günlerde indirim olacak? İstanbul vatandaşı ulaşımda bayram indiriminde 5 Temmuz ve 7 Temmuz 2016 tarihleri arasında yararlanabilecek. Böylece bayramın 3 günü indirim olacak, arefe günü indirim söz konusu olmayacak.

Hangi Taşıtlarda İndirim Olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanacak ulaşım indirimi aşağıdaki araçlarda geçerli olacaktır.

Metrobüs, İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Şehir Hatları Vapurları, Otobüs A.ş., Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Finüküler, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları’nı kullanan vatandaşlar indirimden yararlanacaktır.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Kısa süre yayımlanan habere göre Ramazan Bayramı resmi 9 gün tatil olacak. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri tatil olurken, arefe Pazartesi ve Cuma günüde tatil edilerek toplamda 9 güne ulaştı.

Diğer bir yazımız olan İett iş başvurusuna linkten ulaşabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir