Staj Başvurusunda Nasıl Bir CV Oluşturulmalı?

Üniversite öğrencilerinin sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri ve okudukları bölüm ile ilgili olarak da en iyi şartları değerlendirmesi gerekir. Henüz meslekte hazır olmayan bir öğrenci için en önemli aşama iyi bir staj dönemi geçirmektir. Bunun içinde staj için başvuracağınız firma ya da kurum çok önemlidir.

Staj döneminiz sizin profesyonel hayata geçişiniz noktasında önemli bir adım. Gelecek için planlarınızı daha net yapabilmek ve kaliteli şirketlerde görev alabilmek için kendinizi de ona göre hazırlamış olmanız gerekiyor.

Öğrenciyiz tecrübemiz az diyeceksiniz evet tecrübeniz az olabilir ancak bu sizin kendinizi de geliştirmeniz içinde karşınıza çıkarılmış olan iyi bir seçenek bunu içinde artık kentinizi kanıtlamanın vakti geldi ve ilk adımı iyi bir CV hazırlayarak yapmanız gerekiyor. İşverene boş CV vermek demek kendinizi değersiz ve boş birisi gibi göstermektir. Bunun içinde stajın ilk adımı doğru CV’yi oluşturmaktan geçiyor.

Staj Başvurusu

Her öğrencinin bir cevher olduğunu unutmamak gerekir. Bunun içinde içinizdeki bu cevheri çıkarmak sizin elinizde kendinizi ne kadar doğru ifade edebilirseniz işverenin dikkatini de o kadar çok çekersiniz. Aslında onların sizden istedikleri çok basit sadece siz kimsiniz ve ne istiyorsunuz. Bu ön yazınızı güzel bir şekilde ifade ettiğinizde ise başarınız kaçınılmaz olacaktır.Stajyer Öğrenci Alım İlanlarını linkten takip edebilirsiniz.

Staj Başvurusu İçin CV Hazırlanma?

  • Öncelikli olarak işe uygunluğunuzu ve başarınızı özetleyin. bunu sade bir anlatımla yapmak önemli. Yazdığınız şey asla insanlar yormamalı. Gereksiz ve karmaşık olan cümlelerden uzak durun.
  • İnsan kendisine ne kadar çok saygı duyarsa bunu işine o kadar çok yansıtır. Yazdığınız bilgiler net ve kesin olması gerekiyor. Bu sizi bir adım daha öne çıkaracaktır.
  • Cümlelerinizi hiçbir zaman kafalarda soru işareti bırakabilecek şekilde oluşturmamalısınız. Açıklayıcı bir şekilde gerekirse yanlarında sayılarla geçmişinizi ifade etmelisiniz.
  • CV’nizi hazırlarken başvuruda bulunduğunuz şirketin genel yapısına göre İngilizce ve Türkçe olarak yapmak size ekstra dikkat sağlayacaktır.

Stajınız sizin gelecek planlamanızda önemli bir yere sahip bunun için profesyonel bir firmada staj yapıyor olmak size başarı sağlayacaktır. Ancak bunun içinde önce iyi bir CV ile hazırlanmanız gerekiyor.“Stajyer Adaylarının Yeteneklerini Öne Çıkarmasını Sağlayacak 10 Altın Kural” adlı yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir